Medarbejdere

    logo_ungdommens røde kors amalie svane_ungdommens røde kors

    Amalie Svane

    Administrativ student

    • På barsel
    Tlf.: 31 42 28 29
    Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors

    Anders Folmer Buhelt

    Direktør/ Executive director

    • Eksterne relationer
    • Kommunikation
    • Landsstyrelse
    • Personale
    • Strategi og ledelse
    • Økonomi
    Tlf.: 28 95 66 27
    E-mail.: anders@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors

    Anja Bollerup-Jensen

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Internationalt arbejde
    • Europa
    • FN's verdensmål
    • Unge på Flugt
    Tlf.: 30 23 02 24
    E-mail.: anja.b@urk.dk
    Anna Jørgensen ungdommens røde kors Anna Jørgensen_ungdommens røde kors

    Anna Jørgensen

    Kontorassistent og HR-medarbejder

    • På barsel
    E-mail.: anna@urk.dk
    Anne Rose Hansen Anne Rose Hansen

    Anne Rose Hansen

    Praktikant for mentoring

    E-mail.: anne.r@urk.dk
    Anne Splittorff_ungdommens røde kors Anne Splittorff_ungdommens røde kors

    Anne Splittorff

    Kommunikationskonsulent

    • Presse og PR
    • Kampagner
    • Operation Dagsværk
    Tlf.: 26 36 57 75
    E-mail.: anne.s@urk.dk
    Annie Stenderup Annie Stenderup

    Annie Stenderup

    Praktikant for global og lokal handlekraft

    E-mail.: annie.s@urk.dk
    Cecilie Skov Cecilie Skov

    Cecilie Skov

    Kommunikationspraktikant

    Charlotte_ungdommens røde kors Charlotte_ungdommens røde kors

    Charlotte Søndergaard

    Praktikant

    Emilie Randløv Andersen Emilie Randløv Andersen

    Emilie Randløv Andersen

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    E-mail.: emilie.a@urk.dk
    Frederik Jocob Brainin Jensen Frederik Jocob Brainin Jensen

    Frederik Jacob Brainin Jensen

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    URK_logo logo_ungdommens røde kors

    Helle Joensen

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Internationalt arbejde
    • Leadership Academy
    Tlf.: 28 95 66 22
    E-mail.: helle.j@urk.dk
    Henriette Lind Kelstrup ungdommens røde kors Henriette Lind Kelstrup_ungdommens røde kors

    Henriette Lind Kelstrup

    Konsulent for fællesskaber

    • Fællesskaber i København og på Fyn, Lolland og Falster
    Tlf.: 29 80 02 07
    Ida Kjærgaard Ida Kjærgaard

    Ida Kjærgaard

    Student

    • URK-Mentoring Jylland
    Ida Seest Dam ungdommens røde kors Ida Seest Dam_ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • På barsel
    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors URK_logo

    Johan Henrik Webb

    Servicemedarbejder

    Josefine Damm Seldorf Josefine Damm Seldorf

    Josefine Damm Seldorf

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    Julie Dalsgaard Julie Dalsgaard

    Julie Dalsgaard

    Praktikant for fællesskaber

    E-mail.: julie.d@urk.dk
    Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

    Julie Nordberg Gunst

    Konsulent for fællesskaber

    • På barsel
    Tlf.: 28 95 66 46
    E-mail.: julie@urk.dk
     Kamilla Høtoft ungdommens røde kors  Kamilla Høtoft_ungdommens røde kors

    Kamilla Høtoft

    Konsulent for lokal og global handlekraft og fællesskaber

    • Ferielejr og weekendlejr
    • Fællesskaber i Nordjylland
    • Lokal handlekraft Aarhus og Nordjylland
    Tlf.: 41 40 49 44
    E-mail.: kamilla@urk.dk
    Kara Djurhuus_ungdommens røde kors Kara Djurhuus ungdommens røde kors

    Kara Djurhuus

    Chef for lokal og global handlekraft

    • På orlov
    • Internationale og nationale programmer og samarbejde
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 50 85 53 53
    E-mail.: kara@urk.dk
    Karen Brix Westergaard Karen Brix Westergaard

    Karen Brix Westergaard

    Praktikant for mentoring

    E-mail.: karen.w@urk.dk
    Karina Weiland Pedersen Karina Weiland Pedersen

    Karina Weiland Pedersen

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    E-mail.: karina.p@urk.dk
    Karoline Blaabjerg_ungdommens røde kors Karoline Blaabjerg_konsulent_ungdommens røde kors

    Karoline Blaabjerg

    Konsulent for mentoring

    • Lektier Online
    • Ung På Linje/Ung Online
    • Netværket for studerende fanger
    Tlf.: 28 95 66 50
    E-mail.: karoline@urk.dk
    Katrine Klinte Katrine Klinte

    Katrine Klinte

    Praktikant for mentoring

    Lars Valstrøm Lars Valstrøm Ungdommens Røde Kors

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Bogholderi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Lasse Møller Hansen ungdommens røde kors Lasse Møller Hansen_konsulent_Ungdommens Røde Kors

    Lasse Møller Hansen

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Fællesværker
    • Sprint
    Tlf.: 41 88 28 24
    E-mail.: lasse@urk.dk
    Line Gullach Line Gullach ungdommens røde kors

    Line Gullach

    Konsulent

    • HR
    • Velkomst
    • Handlingsmedlemmer
    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors Line Holten Sichmann ungdommens røde kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Community management
    • Content marketing
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Presse og PR
    • Public Relations og kampagner
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Louise Graabæk ungdommens røde kors Louise Graabæk_ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Student

    • 18+
    Louise Voetmann Olsen Louise Voetmann Olsen

    Louise Voetmann Olsen

    Praktikant for mentoring

    E-mail.: louise.o@urk.dk
    Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    Marie Capion Ungdommens Røde Kors Marie Capion Ungdommens Røde Kors

    Marie Capion

    Kommunikationskonsulent

    • Sociale medier
    • urk.dk
    • Kampagner
    Tlf.: 30 42 08 47
    Marie Grønlund Pedersen Marie Grønlund Pedersen

    Marie Grønlund Pedersen

    Praktikant for mentoring

    E-mail.: marie.p@urk.dk
    Marie Højte Lynggaard Marie Højte Lynggaard

    Marie Højte Lynggaard

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    E-mail.: marie.l@urk.dk
    Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors

    Marie Sander Rydzy

    Konsulent for mentoring

    • URK-Mentoring Fyn og Hovedstaden
    • Børnetinget
    Tlf.: 28 95 66 05
    E-mail.: marie@urk.dk
    Merete_Ungdommens_Røde_Kors Merete Andersen_Bogholderi_Ungdommens Røde kors

    Merete Andersen

    Bogholder

    • Bogholderi
    Tlf.: 28 95 66 58
     Merete Røll Lærke ungdommens røde kors  Merete Røll Lærke Ungdommens Røde Kors

    Merete Røll Lærke

    Vicedirektør

    • Eksterne relationer
    • Personale
    • Landsstyrelse
    • HR
    • Strategi og ledelse
    • Tværgående samarbejde
    • Økonomi
    Tlf.: 50 99 90 41
    E-mail.: merete@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Mette Bach Drivsholm

    Medlems- og relationskoordinator

    E-mail.: mette.d@urk.dk
    Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors

    Mette Ina Jensen

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Programledelse - Frem i Lyset
    • Lokal handlekraft Fyn og Lolland-Falster
    Tlf.: 51 32 49 69
    Mette Lerche-Thomsen Mette Lerche-Thomsen

    Mette Lerche-Thomsen

    Praktikant for fællesskaber

    E-mail.: mette.l@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Nanna Bruun Capion

    Virksomhedspraktikant

    • Auktion
    E-mail.: nanna.c@urk.dk
    Nanna Juul Rasmussen Nanna Juul Rasmussen

    Nanna Juul Rasmussen

    Administrativ student for fællesskaber

    • Administrativ support
    • Ferielejr og weekendlejr
    Tlf.: 28 95 66 42
    E-mail.: nanna.j@urk.dk
    Nanna Lind Nanna Lind

    Nanna Lind

    Praktikant for fællesskaber

    E-mail.: nanna.l@urk.dk
    Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors

    Nicoline Buron

    Kommunikationskonsulent

    • Medlemmer og bidragsydere
    • Nyhedsbreve
    • Kampagner
    Tlf.: 28 95 66 26
    E-mail.: nicoline@urk.dk
    Niffe Ilazi Niffe Ilazi

    Niffe Ilazi

    Praktikant for mentoring

    E-mail.: niffe.i@urk.dk
    Nikoline Lind Sass-Petersen Ungdommens Røde Kors Nikoline Lind Sass-Petersen Ungdommens Røde Kors

    Nikoline Svanholm Sass

    Konsulent for fællesskaber

    • Hospitalscaféer
    • Fællesskaber i Midtjylland og Sønderjylland
    Tlf.: 28 95 66 09
    Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors

    Ninna Spange Bach

    Konsulent for mentoring

    • URK-Mentoring Jylland
    Tlf.: 28 70 22 15
    E-mail.: ninna@urk.dk
    Oskar Bohr Oskar Bohr

    Oskar Bohr

    Praktikant for lokal og global handlekraft

    E-mail.: oskar.b@urk.dk
    Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors Rikke Friis Højland_ungdommens røde kors

    Rikke Friis Højland

    Ledelseskonsulent

    • Strategi og ledelse
    • Landsstyrelse
    • Tværgående samarbejde
    • Landsmøde
    • Folkemøde
    Tlf.: 28 95 66 47
    E-mail.: rikke@urk.dk
    Sandra Elung Augustenborg Sandra Elung Augustenborg

    Sandra Elung Augustenborg

    Praktikant for fællesskaber

    E-mail.: sandra.a@urk.dk
    Sara Møller_ungdommens røde kors Sara Møller_ungdommens røde kors

    Sara Møller

    Kontorelev

    • Velkomst
    • Børneattester
    • Medlemmer og bidragsydere
    • Indkøb
    E-mail.: sara.m@urk.dk
    Sidsel Faurholt_Ungdommens Røde Kors Sidsel Faurholt

    Sidsel Faurholt

    Konsulent for mentoring

    • URK-Mentoring Sjælland, Lolland-Falster og Bornholm
    Tlf.: 28 95 66 19
    Sidsel Friis Kjærgaard Sidsel Friis Kjærgaard Ungdommens Røde Kors

    Sidsel Friis Kjærgaard

    Konsulent for fællesskaber

    • Programledelse - Plads til Livet
    • Fællesskaber på Sjælland og Bornholm
    • Plexus
    Tlf.: 28 95 66 15
    E-mail.: sidsel@urk.dk
    Sidsel Nybo Andersen ungdommens røde kors Sidsel Nybo Andersen_ungdommens røde kors

    Sidsel Nybo Andersen

    Erhvervsfundraiser

    • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
    • Kampagner
    • En Hjælpende Hånd
    • Auktion
    • Ambassadører
    Tlf.: 24 20 68 60
    Stine_Holm_Andersen_Ungdommens_Røde_Kors Stine Holm Andersen_Ungdommens Røde Kors

    Stine Holm Andersen

    Grafisk student

    • Grafisk rådgivning og eksekvering
    Stine Ringgaard Stine Ringgaard_ungdommens røde kors

    Stine Ringgaard

    Bevillings- og projektkoordinator

    • Projektøkonomi
    Stine_Ullum_Ungdommens_Røde_Kors Stine Ullum_ungdommens røde kors

    Stine Ullum

    Student

    • Internationalt arbejde
    • Grønland
    Tlf.: 28956614
    Thomas Rauff Krøyer ungdommens røde kors Thomas Rauff Krøyer_ungdommens røde kors

    Thomas Rauff Krøyer

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Fællesværker
    • Gademægling
    • Lokal handlekraft Midtjylland og Sønderjylland
    • 18+
    Tlf.: 50 85 53 52
    E-mail.: thomas@urk.dk
    Tine Malm Tine Malm Ungdommens Røde Kors

    Tine Malm

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Dialogskaberne
    • Sprint
    Tlf.: 41 88 28 26
    E-mail.: tine.m@urk.dk
    Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors Titte Obelitz Søe_ungdommens røde kors

    Titte Obelitz Søe

    Konsulent for lokal og global handlekraft

    • Digital platform (www.red-y.org)
    • Internationalt arbejde
    • Mellemøsten
    • Zimbabwe/Malawi
    Tlf.: 28 30 51 28
    E-mail.: ts@urk.dk
    Tomas Hemmer-Hansen ungdommens røde kors Tomas Hemmer-Hansen_ungdommens røde kors

    Tomas Hemmer-Hansen

    Chef for fællesskaber og mentoring

    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 61 67 60 54
    E-mail.: tomas@urk.dk
    Trine Johst Vammen ungdommens røde kors Trine Johst Vammen_ungdommens røde kors

    Trine Johst Vammen

    Event- og frivilligfundraiser

    • Eventgrupper
    • Frivilligfundraising
    • Genbrugsbutikker
    Tlf.: 41 88 28 00
    Ulla Lyndby Christensen Ulla Lyndby Christensen Ungdommens Røde Kors

    Ulla Lyndby Christensen

    Programleder for institutionel fundraising

    • Fundraising – fonde og puljer
    • Dialogmøder
    • Kompetenceudvikling medarbejdere
    Tlf.: 28956608
    E-mail.: ulla@urk.dk
    Vigdis Dahl Bratberg Vigdis Dahl Bratberg

    Vigdis Dahl Bratberg

    Praktikant for lokal og handlekraft

    E-mail.: vigdis.b@urk.dk