Medarbejdere

    Amalie Kusk Kreutzmann logo_ungdommens røde kors

    Amalie Kusk Kreutzmann

    Praktikant i Mentoring og Fællesskaber

    Tlf.: 28 95 66 25
    E-mail.: amalie.k@urk.dk
    Anja Bollerup-Jensen logo_ungdommens røde kors

    Anja Bollerup-Jensen

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Verdensmålene
    • Folkeligt engagement
    Tlf.: 30 23 02 24
    E-mail.: anja.b@urk.dk
    Anna Jørgensen ungdommens røde kors Anna Jørgensen_ungdommens røde kors

    Anna Jørgensen

    Kontorassistent og HR-medarbejder

    • Administration
    • HR
    E-mail.: anna@urk.dk
    Annabella Schmidt-Larsen_Ungdommens Røde Kors Annabella Schmidt-Larsen_Ungdommens Røde Kors

    Annabella Younés

    Programleder for privat fundraising

    • Online fundraising og marketing
    Tlf.: 41 88 28 01
    Anne Splittorff_ungdommens røde kors Anne Splittorff_ungdommens røde kors

    Anne Splittorff

    Kommunikationskonsulent

    • Presse og PR
    • Kampagner
    Tlf.: 26 36 57 75
    E-mail.: anne.s@urk.dk
    Aske Ching_grafiker_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Aske Ching

    Grafisk student

    • Kommunikation
    E-mail.: aske@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Aske Helweg Krarup

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Internationalt arbejde
    Tlf.: 28 95 66 28
    E-mail.: aske.k@urk.dk
    Carolina Agno Andersen_ungdommens røde kors Carolina Agno Andersen_ungdommens røde kors

    Carolina Agno Andersen

    Praktikant for Fællesskaber

    Tlf.: 40426857
    E-mail.: carolina@urk.dk
    Cecilie Zerina Jensen_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Cecilie Zerina Jensen

    Praktikant for Fællesskaber

    E-mail.: cecilie@urk.dk
    Celina Kyrn Dissing_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Celina Kyrn Dissing

    Praktikant for Mentoring

    Tlf.: 28 95 66 43
    E-mail.: celina@urk.dk
    Clara Petri Hansen_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Clara Petri Hansen

    Praktikant i Lokal og Global Handlekraft

    E-mail.: clara@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors

    Clara Rubin

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Internationalt arbejde
    Tlf.: 28 95 66 57
    Charlotte_ungdommens røde kors Chalotte Søndergaard_ungdommens røde kors

    Charlotte Søndergaard

    Koordinator

    Tlf.: 41 88 28 18
    Christian Kock_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Christian Kock

    Økonomi- og administrationschef

    • Administration
    • Økonomi
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 41 88 28 20
    Didde Wahlgren_ungdommens røde kors Didde Wahlgren_ungdommens røde kors

    Didde Wahlgren

    Administrativ student

    • Administration
    E-mail.: didde@urk.dk
    Frederik Jocob Brainin Jensen logo_ungdommens røde kors

    Frederik Brainin Jensen

    Student

    Ida Seest Dam ungdommens røde kors Ida Seest Dam_ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Sprint
    • Fællesværker
    • Task Force
    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    Jeanette Albjerg Kruse_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Jeanette Albjerg Kruse

    Regnskabsassistent

    • Økonomi
    E-mail.: jeanette@urk.dk
    Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

    Julie Nordberg Gunst

    Konsulent for Fællesskaber

    • Fællesskaber i København
    • Ferielejr
    Tlf.: 28 95 66 46
    E-mail.: julie@urk.dk
     Kamilla Høtoft ungdommens røde kors  Kamilla Høtoft_ungdommens røde kors

    Kamilla Høtoft

    Konsulent // Konstitueret Chef for Fællesskaber og Mentoring

    • Weekendlejr
    • Regionsenhed Midtjylland
    • Regionsenhed Sønderjylland
    Tlf.: 41 40 49 44
    E-mail.: kamilla@urk.dk
    Kara Djurhuus_ungdommens røde kors Kara Djurhuus ungdommens røde kors

    Kara Djurhuus

    Chef for Lokal og Global Handlekraft

    • Internationale og nationale programmer og samarbejde
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 50 85 53 53
    E-mail.: kara@urk.dk
    Katrine Tang_Praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Kathrine Tang

    Praktikant for Fællesskaber

    E-mail.: kathrine@urk.dk
    Kristina Møldrup Kristensen_ungdommens røde kors Kristina Møldrup Kristensen_ungdommens røde kors

    Kristina Møldrup Kristensen

    Praktikant for Lokal og Global Handlekraft

    Tlf.: 31 31 14 43
    E-mail.: kristina@urk.dk
    Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors

    Kristoffer Ravlo

    Konsulent for Mentoring og Fællesskaber

    • URK-Mentoring
    Tlf.: 41 88 28 33
    Lars Valstrøm Lars Valstrøm Ungdommens Røde Kors

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Bogholderi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Lene Rønning Bech_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Lene Rønning Bech

    Praktikant i Mentoring og Fællesskaber

    Line Gullach_Ungdommens Røde Kors Line Gullach ungdommens røde kors

    Line Gullach

    Konsulent

    • Velkomst
    • Handlingsmedlemmer
    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors Line Holten Sichmann ungdommens røde kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Community management
    • Content marketing
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Presse og PR
    • Public Relations og kampagner
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Liselotte Ottosen_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Liselotte Ottosen

    Bogholder

    • Bogholderi
    Louise Graabæk ungdommens røde kors Louise Graabæk_ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Konsulent for Mentoring

    • URK-Mentoring
    • den-FRI
    • Aktiviteter på Lolland Falster
    Tlf.: 41 88 28 12
    Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    Tlf.: 26 25 30 87
    E-mail.: maj@urk.dk
    Marie Haaning_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Marie Haaning

    Praktikant for Mentoring

    Tlf.: 28 95 66 42
    E-mail.: marie.h@urk.dk
    Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors

    Marie Sander Rydzy

    Konsulent for Mentoring

    • På barsel
    Merete_Ungdommens_Røde_Kors Merete Andersen_Ungdommens Røde kors

    Merete Andersen

    Bogholder

    • På barsel
    Mette Drivsholm_ungdommens røde kors Mette Bach Drivsholm_ungdommens røde kors

    Mette Bach Drivsholm

    Medlems- og relationskoordinator

    • CRM
    • Kvantitative analyser
    E-mail.: mette.d@urk.dk
    Mette Birkedahl Dehlbæk_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Mette Birkedahl Dehlbæk

    Praktikant i Lokal og Global Handlekraft

    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Nadia Kirk Laajab Hedegaard

    Kontorelev

    E-mail.: nadia@urk.dk
    Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors

    Nicoline Buron

    Kommunikationskonsulent

    • Medlemmer og bidragsydere
    • Nyhedsbreve
    • Kampagner
    Tlf.: 28 95 66 26
    E-mail.: nicoline@urk.dk
    Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors

    Ninna Spange Bach

    Konsulent for Mentoring

    • URK-Mentoring
    • Ung På Linje/Ung Online
    Tlf.: 28 70 22 15
    E-mail.: ninna@urk.dk
    Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors Rikke Friis Højland_ungdommens røde kors

    Rikke Friis Højland

    Ledelseskonsulent

    • Strategi og ledelse
    • Landsstyrelse
    • Tværgående samarbejde
    • Landsmøde
    • Folkemøde
    Tlf.: 28 95 66 47
    E-mail.: rikke@urk.dk
    Sara Møller_ungdommens røde kors Sara Møller_ungdommens røde kors

    Sara Møller

    Kontorelev

    • Velkomst
    • Børneattester
    • Medlemmer og bidragsydere
    • Indkøb
    E-mail.: sara.m@urk.dk
    Sidsel Friss Kjærgaard_ungdommens røde kors_1 Sidsel Friis Kjærgaard_ungdommens røde kors_privat

    Sidsel Friis Kjærgaard

    Konsulent for Fællesskaber

    • Programledelse - Plads til Livet
    • Fællesskaber på Sjælland og Bornholm
    • Plexus
    Tlf.: 28 95 66 15
    E-mail.: sidsel@urk.dk
    Simon Dec Pedersen_praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Simon Dec Pedersen

    Praktikant i Lokal og Global Handlekraft

    Simone Mengers_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Simone Mengers

    Student

    • Ferielejr
    • Administrativ support
    Tlf.: 41 88 28 35
    E-mail.: simone@urk.dk
    Stefanie Christina Borup Holm Petersen_Praktikant_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Stefanie Christina Borup Holm Petersen

    Praktikant for Fællesskaber

    E-mail.: stefanie@urk.dk
    Thomas Prehn logo_ungdommens røde kors

    Thomas Prehn

    Direktør

    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 29 70 29 07
    Thomas Rauff Krøyer ungdommens røde kors Thomas Rauff Krøyer_ungdommens røde kors

    Thomas Rauff Krøyer

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Fællesværker
    • Gademægling
    • Lokal handlekraft Midtjylland og Sønderjylland
    • 18+
    Tlf.: 50 85 53 52
    E-mail.: thomas@urk.dk
    Tine Malm_Ungdommens Røde Kors Tine Malm Ungdommens Røde Kors_1

    Tine Malm

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Dialogskaberne
    • Sprint
    Tlf.: 41 88 28 26
    E-mail.: tine.m@urk.dk
    Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors Titte Obelitz Søe_ungdommens røde kors

    Titte Obelitz Søe

    Konsulent for Lokal og Global Handlekraft

    • Internationalt arbejde
    • Mellemøsten
    • Zimbabwe/Malawi
    Tlf.: 28 30 51 28
    E-mail.: ts@urk.dk
    Tomas Hemmer-Hansen ungdommens røde kors Tomas Hemmer-Hansen_ungdommens røde kors

    Tomas Hemmer-Hansen

    Chef for Fællesskaber og Mentoring

    • På orlov
    Ulla Lyndby Christensen Ulla Lyndby Christensen Ungdommens Røde Kors

    Ulla Lyndby Christensen

    Programleder for institutionel fundraising

    • Fundraising – fonde og puljer
    Tlf.: 28956608
    E-mail.: ulla@urk.dk