Medarbejdere

    Amalie Bjærge_ungdommens røde kors Amalie Bjærge_ungdommens røde kors

    Amalie Bjærge

    Praktikant for Fællesskaber

    logo_ungdommens røde kors amalie svane_ungdommens røde kors

    Amalie Svane

    Administrativ student

    • På barsel
    Tlf.: 31 42 28 29
    Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors

    Anders Folmer Buhelt

    Direktør/ Executive director

    • Eksterne relationer
    • Kommunikation
    • Landsstyrelse
    • Personale
    • Strategi og ledelse
    • Økonomi
    Tlf.: 28 95 66 27
    E-mail.: anders@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Anja Bollerup-Jensen

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • På barsel
    Anna Jørgensen ungdommens røde kors Anna Jørgensen_ungdommens røde kors

    Anna Jørgensen

    Kontorassistent og HR-medarbejder

    • Administration
    • HR
    E-mail.: anna@urk.dk
    Anna Louise Svehag_ungdommens røde kors Anna Louise Svehag_ungdommens røde kors

    Anna Louise Svehag

    Praktikant for Fællesskaber

    E-mail.: anna.s@urk.dk
    Annabella Schmidt-Larsen_Ungdommens Røde Kors Annabella Schmidt-Larsen_Ungdommens Røde Kors

    Annabella Schmidt-Larsen

    Programleder for privat fundraising

    • Online fundraising og marketing
    Tlf.: 41 88 28 01
    Anne Mette Hartung_ungdommens røde kors Anne Mette Hartung_ungdommens røde kors

    Anne-Mette Hartung

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Anne Rose Hansen Anne Rose Hansen

    Anne Rose Hansen

    Praktikant for Mentoring

    E-mail.: anne.r@urk.dk
    Anne Splittorff_ungdommens røde kors Anne Splittorff_ungdommens røde kors

    Anne Splittorff

    Kommunikationskonsulent

    • Presse og PR
    • Kampagner
    • Operation Dagsværk
    Tlf.: 26 36 57 75
    E-mail.: anne.s@urk.dk
    Bita Kristine Ebert_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Bita Ebert

    Grafisk student

    • Grafisk rådgivning og eksekvering
    E-mail.: bita@urk.dk
    Carolina Agno Andersen_ungdommens røde kors Carolina Agno Andersen_ungdommens røde kors

    Carolina Agno Andersen

    Praktikant for Fællesskaber

    Tlf.: 28956604
    E-mail.: carolina@urk.dk
    Casper Andersen_ungdommens røde kors Casper Andersen_ungdommens røde kors

    Casper Andersen

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Charlotte_ungdommens røde kors Chalotte Søndergaard_ungdommens røde kors

    Charlotte Søndergaard

    Student

    Tlf.: 41 88 28 18
    Christian Kock_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Christian Kock

    Økonomi- og administrationschef

    • Administration
    • Økonomi
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 41 88 28 20
    Didde Wahlgren_ungdommens røde kors Didde Wahlgren_ungdommens røde kors

    Didde Wahlgren

    Fundraising- og læringspraktikant

    E-mail.: didde@urk.dk
    Ida Kjærgaard Ida Kjærgaard_ungdommens røde kors

    Ida Kjærgaard

    Student

    • URK-Mentoring
    Ida Seest Dam ungdommens røde kors Ida Seest Dam_ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • På barsel
    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

    Julie Nordberg Gunst

    Konsulent for fællesskaber

    • Fællesskaber i København
    • Ferielejr
    Tlf.: 28 95 66 46
    E-mail.: julie@urk.dk
     Kamilla Høtoft ungdommens røde kors  Kamilla Høtoft_ungdommens røde kors

    Kamilla Høtoft

    Konsulent for Lokal og global handlekraft og Fællesskaber

    • Weekendlejr
    • Regionsenhed Midtjylland
    • Regionsenhed Sønderjylland
    Tlf.: 41 40 49 44
    E-mail.: kamilla@urk.dk
    Kara Djurhuus_ungdommens røde kors Kara Djurhuus ungdommens røde kors

    Kara Djurhuus

    Chef for Lokal og global handlekraft

    • Internationale og nationale programmer og samarbejde
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 50 85 53 53
    E-mail.: kara@urk.dk
    Katrine Andersen_ungdommens røde kors Katrine Andersen_ungdommens røde kors

    Katrine Andersen

    Event- og frivilligkoordinator

    • En Hjælpende Hånd
    Tlf.: 41882828
    Kristina Møldrup Kristensen_ungdommens røde kors Kristina Møldrup Kristensen_ungdommens røde kors

    Kristina Møldrup Kristensen

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Tlf.: 28956610
    E-mail.: kristina@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Kristoffer Ravlo

    Konsulent for Mentoring og Fællesskaber

    • URK-Mentoring
    Tlf.: 41 88 28 33
    Lars Valstrøm Lars Valstrøm Ungdommens Røde Kors

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Bogholderi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Lasse Møller Hansen ungdommens røde kors Lasse Møller Hansen_konsulent_Ungdommens Røde Kors

    Lasse Møller Hansen

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • Fællesværker
    • Sprint
    Tlf.: 41 88 28 24
    E-mail.: lasse@urk.dk
    Line Gullach Line Gullach ungdommens røde kors

    Line Gullach

    Konsulent

    • HR
    • Velkomst
    • Handlingsmedlemmer
    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors Line Holten Sichmann ungdommens røde kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Community management
    • Content marketing
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Presse og PR
    • Public Relations og kampagner
    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Louise de Fries_ungdommens røde kors Louise de Fries_ungdommens røde kors

    Louise de Fries

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Tlf.: 28 95 66 41
    E-mail.: louise.f@urk.dk
    Louise Graabæk ungdommens røde kors Louise Graabæk_ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Konsulent for Mentoring

    • URK-Mentoring
    Tlf.: 41 88 28 12
    Luise Bergholt_ungdommens røde kors Luise Bergholt_ungdommens røde kors

    Luise Bergholt

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Tlf.: 28 94 07 92
    E-mail.: luise@urk.dk
    Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    Marie Capion Ungdommens Røde Kors Marie Capion Ungdommens Røde Kors

    Marie Capion

    Kommunikationskonsulent

    • Sociale medier
    • urk.dk
    • Kampagner
    Tlf.: 30 42 08 47
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Marie Milling

    PR-koordinator

    • En Hjælpende Hånd
    Tlf.: 23 96 13 95
    E-mail.: marie.m@urk.dk
    Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors

    Marie Sander Rydzy

    Konsulent for Mentoring

    • På barsel
    Mathilde Bruun-Hansen_ungdommens røde kors Mathilde Bruun-Hansen_ungdommens røde kors

    Mathilde Bruun-Hansen

    GDPR-praktikant

    Merete_Ungdommens_Røde_Kors Merete Andersen_Ungdommens Røde kors

    Merete Andersen

    Bogholder

    • Bogholderi
    Tlf.: 28 95 66 58
     Merete Røll Lærke ungdommens røde kors  Merete Røll Lærke Ungdommens Røde Kors

    Merete Røll Lærke

    Vicedirektør

    • På orlov
    Mette Drivsholm_ungdommens røde kors Mette Bach Drivsholm_ungdommens røde kors

    Mette Bach Drivsholm

    Medlems- og relationskoordinator

    • CRM
    • Kvantitative analyser
    E-mail.: mette.d@urk.dk
    Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors

    Mette Ina Jensen

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • Programledelse - Frem i Lyset
    • Lokal handlekraft Fyn og Lolland-Falster
    Tlf.: 51 32 49 69
    Mikkel Dohn_ungdommens røde kors Mikkel Dohn_ungdommens røde kors

    Mikkel Dohn

    Kommunikationspraktikant

    Tlf.: 28 95 66 13
    E-mail.: mikkel.d@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Mikkel Troest Kaarsbøl

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    Tlf.: 28 95 66 59
    E-mail.: mikkel@urk.dk
    Nanna Juul Rasmussen Nanna Juul Ramussen_medarbejder_ungdommens røde kors

    Nanna Juul Rasmussen

    Administrativ student for Fællesskaber

    • Administrativ support
    • Weekendlejr
    • Ferielejr
    Tlf.: 28 95 66 42
    E-mail.: nanna.j@urk.dk
    Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors

    Nicoline Buron

    Kommunikationskonsulent

    • Medlemmer og bidragsydere
    • Nyhedsbreve
    • Kampagner
    Tlf.: 28 95 66 26
    E-mail.: nicoline@urk.dk
    Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors

    Ninna Spange Bach

    Konsulent for Mentoring

    • URK-Mentoring
    • Ung På Linje/Ung Online
    Tlf.: 28 70 22 15
    E-mail.: ninna@urk.dk
    Nynne Henriksen_ungdommens røde kors Nynne Henriksen_ungdommens røde kors

    Nynne Henriksen

    Praktikant for Mentoring

    Tlf.: 41 88 28 34
    E-mail.: nynne.h@urk.dk
    Nynne Lysgaard_ungdommens røde kors Nynne Lysgaard_ungdommens røde kors

    Nynne Lysgaard

    Praktikant for Mentoring

    Tlf.: 28 95 66 43
    E-mail.: nynne.l@urk.dk
    Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors Rikke Friis Højland_ungdommens røde kors

    Rikke Friis Højland

    Ledelseskonsulent

    • Strategi og ledelse
    • Landsstyrelse
    • Tværgående samarbejde
    • Landsmøde
    • Folkemøde
    Tlf.: 28 95 66 47
    E-mail.: rikke@urk.dk
    Rikke Sofie Dam_ungdommens røde kors Rikke Sofie Dam_ungdommens røde kors

    Rikke Sofie Dam

    Praktikant for Fællesskaber

    Tlf.: 29 11 57 20
    Sara Møller_ungdommens røde kors Sara Møller_ungdommens røde kors

    Sara Møller

    Kontorelev

    • Velkomst
    • Børneattester
    • Medlemmer og bidragsydere
    • Indkøb
    E-mail.: sara.m@urk.dk
    Shaida Mohammadi_ungdommens røde kors Shaida Mohammadi_ungdommens røde kors

    Shaida Mohammadi

    Praktikant for Fællesskaber

    Tlf.: 28 95 66 25
    E-mail.: shaida@urk.dk
    Sidsel Faurholt_Ungdommens Røde Kors Sidsel Faurholt_medarbejder_ungdommens røde kors_privat

    Sidsel Faurholt

    Konsulent for Mentoring

    • Hjem til Dig
    Tlf.: 28 95 66 19
    Sidsel Friss Kjærgaard_ungdommens røde kors_1 Sidsel Friis Kjærgaard_ungdommens røde kors_privat

    Sidsel Friis Kjærgaard

    Konsulent for Fællesskaber

    • Programledelse - Plads til Livet
    • Fællesskaber på Sjælland og Bornholm
    • Plexus
    Tlf.: 28 95 66 15
    E-mail.: sidsel@urk.dk
    Sidsel Nybo Andersen ungdommens røde kors Sidsel Nybo Andersen_ungdommens røde kors

    Sidsel Nybo Andersen

    Erhvervsfundraiser

    • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
    • Kampagner
    • En Hjælpende Hånd
    • Auktion
    • Ambassadører
    Tlf.: 24 20 68 60
    Silje Biørnstad_ungdommens røde kors Silje Biørnstad_ungdommens røde kors

    Silje Biørnstad

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    E-mail.: silje.b@urk.dk
    Simone Mengers_ungdommens røde kors Simone Mengers_ungdommens røde kors

    Simone Mengers

    Praktikant for Mentoring

    Tlf.: 41 88 28 35
    E-mail.: simone@urk.dk
    Sofie Staunstrup Lund_ungdommens røde kors Sofie Staunstrup Lund_ungdommens røde kors

    Sofie Staunstrup Lund

    Praktikant for Fællesskaber

    Tlf.: 28 95 66 51
    Stine Ringgaard Stine Ringgaard_ungdommens røde kors

    Stine Ringgaard

    Bevillings- og projektkoordinator

    • Projektøkonomi
    Thomas Rauff Krøyer ungdommens røde kors Thomas Rauff Krøyer_ungdommens røde kors

    Thomas Rauff Krøyer

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • Fællesværker
    • Gademægling
    • Lokal handlekraft Midtjylland og Sønderjylland
    • 18+
    Tlf.: 50 85 53 52
    E-mail.: thomas@urk.dk
    logo_ungdommens røde kors logo_ungdommens røde kors

    Tina Jensen

    Praktikant for Lokal og global handlekraft

    Tlf.: 28 95 66 23
    Tine Malm Tine Malm Ungdommens Røde Kors_1

    Tine Malm

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • Dialogskaberne
    • Sprint
    Tlf.: 41 88 28 26
    E-mail.: tine.m@urk.dk
    Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors Titte Obelitz Søe_ungdommens røde kors

    Titte Obelitz Søe

    Konsulent for Lokal og global handlekraft

    • Internationalt arbejde
    • Mellemøsten
    • Zimbabwe/Malawi
    Tlf.: 28 30 51 28
    E-mail.: ts@urk.dk
    Tomas Hemmer-Hansen ungdommens røde kors Tomas Hemmer-Hansen_ungdommens røde kors

    Tomas Hemmer-Hansen

    Chef for Fællesskaber og Mentoring

    • Strategi og ledelse
    Tlf.: 61 67 60 54
    E-mail.: tomas@urk.dk
    Ulla Lyndby Christensen Ulla Lyndby Christensen Ungdommens Røde Kors

    Ulla Lyndby Christensen

    Programleder for institutionel fundraising

    • Fundraising – fonde og puljer
    Tlf.: 28956608
    E-mail.: ulla@urk.dk