Medarbejdere

    Anette Christoffersen_Ungdommens Røde Kors

    Anette Christoffersen

    Direktør

    Tlf.: 22822930
    E-mail.: anette@urk.dk
    Anna Jørgensen ungdommens røde kors Anna Jørgensen_ungdommens røde kors

    Anna Jørgensen

    Kontorassistent og HR-medarbejder

    • Administration
    • HR
    E-mail.: anna@urk.dk
    Annabella Schmidt-Larsen_Ungdommens Røde Kors Annabella_Ungdommens Røde Kors

    Annabella Younés

    Programleder for privat fundraising

    • Online fundraising og marketing
    Tlf.: 41 88 28 01
    Aske Ching_grafiker_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Aske Ching

    Grafisk student

    • Grafik og materialer
    E-mail.: aske@urk.dk
    Aske Helweg Krarup_ungdommens røde kors

    Aske Helweg Krarup

    Programkonsulent

    • Internationalt arbejde
    • Grønland
    • Georgien
    • Ukraine
    Tlf.: 28 95 66 28
    E-mail.: aske.k@urk.dk
    Clara Rubin_Ungdommens Røde Kors

    Clara Rubin

    Programkonsulent

    • Internationalt arbejde
    • Malawi
    • Zimbabwe
    Tlf.: 28 95 66 57
    logo_ungdommens røde kors

    Eskil Meinhardt Hansen

    Kommunikationskonsulent

    Tlf.: 41 88 28 18
    E-mail.: eskil@urk.dk
    Frederik Jocob Brainin Jensen logo_ungdommens røde kors

    Frederik Brainin Jensen

    Student

    • Internationalt arbejde
    Geske Fischer-Hansen_Ungdommens Røde Kors

    Geske Fischer-Hansen

    Programchef

    Tlf.: 40 90 60 73
    E-mail.: geske@urk.dk
    Ida Seest Dam ungdommens røde kors Ida Seest Dam_ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Programkonsulent

    • Sprint
    • Task Force
    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

    Julie Nordberg Wilk

    Programkonsulent

    • Ferielejr
    • Hospitalscaféer
    Tlf.: 28 95 66 46
    E-mail.: julie@urk.dk
    Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors

    Kristoffer Ravlo

    Programkonsulent

    • Netværk For Studerende Fanger
    • Klubber
    • Lektiecaféer
    • Aktiviteter på døgninstitutioner
    Tlf.: 41 88 28 33
    Lars Valstrøm Lars Valstrøm Ungdommens Røde Kors

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Økonomi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Line Gullach_Ungdommens Røde Kors Line Gullach ungdommens røde kors

    Line Gullach

    Programkonsulent

    • Velkomst
    • Weekendlejr
    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors Line Holten Sichmann ungdommens røde kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Strategi og ledelse
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Community management
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Liselotte Ottosen_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Liselotte Ottosen

    Bogholder

    • Økonomi
    Louise Graabæk ungdommens røde kors Louise Graabæk_ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Programkonsulent

    • URK-Mentoring
    Tlf.: 41 88 28 12
    Maj Vestergaard Navntoft_ungdommens røde kors Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Programkonsulent

    • Internationalt arbejde
    • Libanon
    Tlf.: 26 25 30 87
    E-mail.: maj@urk.dk
    Maria Hornung_ungdommens røde kors

    Maria Hornung

    Administrativ medarbejder

    E-mail.: maria@urk.dk
    Marie Haaning_praktikant_Ungdommens Røde Kors

    Marie Haaning

    Student

    Tlf.: 41 88 28 35
    E-mail.: marie.h@urk.dk
    Marie Sander Rydzy_ungdommens røde kors Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors

    Marie Sander Rydzy

    Programkonsulent

    • Aktiviteter på krisecentre
    • Hospitalscaféer
    • URK-Mentoring
    Tlf.: 28 95 66 05
    E-mail.: marie@urk.dk
    Mette Relster Poulsen_ungdommens røde kors

    Mette Relster Poulsen

    Programpraktikant

    E-mail.: mette.p@urk.dk
    Nanna Juul Rasmussen Nanna Juul Ramussen_medarbejder_ungdommens røde kors

    Nanna Juul Rasmussen

    Student

    Tlf.: 28 95 66 25
    E-mail.: nanna.j@urk.dk
    Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors

    Nicoline Buron

    Kommunikationskonsulent

    • Kampagner
    • Sociale medier
    • Kommunikation
    Tlf.: 28 95 66 26
    E-mail.: nicoline@urk.dk
    Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors Rikke Friis Højland_ungdommens røde kors

    Rikke Friis Højland

    Ledelseskonsulent

    • Strategi og ledelse
    • Landsstyrelse
    Tlf.: 28 95 66 47
    E-mail.: rikke@urk.dk
    Rukiye Bilgin_Ungdommens Røde Kors

    Rukiye Bilgin

    Økonomimedarbejder

    Tlf.: 42 64 18 77
    Sara Møller_ungdommens røde kors Sara Møller_ungdommens røde kors

    Sara Møller

    Kontorassistent

    • Administration
    • Velkomst
    • Børneattester
    Tlf.: 28 95 66 42
    E-mail.: sara.m@urk.dk
    Sidsel Nybo Andersen ungdommens røde kors Sidsel Nybo Andersen_ungdommens røde kors

    Sidsel Nybo Andersen

    Konsulent for partnerskaber

    • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
    Tlf.: 28 95 66 51
    Sidsel Friss Kjærgaard_ungdommens røde kors_1 Sidsel Friis Kjærgaard_ungdommens røde kors_privat

    Sidsel Friis Marxen

    Programkonsulent

    På barsel

    Signe Marie Dam_ungdommens røde kors

    Signe Marie Dam

    Programpraktikant

    Tlf.: 28 95 66 54
    E-mail.: signe@urk.dk
    Simon Steffensen_ungdommens røde kors

    Simon Steffensen

    IT support

    Tlf.: 28 95 66 43
    E-mail.: simon.s@urk.dk
    Tine Malm_Ungdommens Røde Kors Tine Malm Ungdommens Røde Kors_1

    Tine Malm

    Programkonsulent

    • Gademægling
    Tlf.: 41 88 28 26
    E-mail.: tine.m@urk.dk
    Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors Titte Obelitz Søe_ungdommens røde kors

    Titte Obelitz Søe

    Programkonsulent

    • Internationalt arbejde
    • Palæstina
    • Psykosocialt arbejde
    Tlf.: 28 30 51 28
    E-mail.: ts@urk.dk