Medarbejdere

logo_ungdommens røde kors amalie svane_ungdommens røde kors

Amalie Svane

Administrativ student

  • Administrativ understøttelse af Fællesskaber
Tlf.: 31 42 28 29
Anders Due-Boje ungdommens røde kors Anders Due-Boje_ungdommens røde kors

Anders Due-Boje

Systemadministrator

  • IT
Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors Anders Folmer Buhelt Ungdommens Røde Kors

Anders Folmer Buhelt

Direktør/ Executive director

  • Eksterne relationer
  • Kommunikation
  • Landsstyrelse
  • Personale
  • Strategi og ledelse
  • Økonomi
Tlf.: 28 95 66 27
E-mail.: anders@urk.dk
URK_logo

Anja Bollerup-Jensen

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • Leadership Academy
  • Internationalt arbejde
  • Unge på Flugt
E-mail.: anja.b@urk.dk
Anna Jørgensen ungdommens røde kors Anna Jørgensen_ungdommens røde kors

Anna Jørgensen

Kontorassistent og HR-medarbejder

  • På barsel
E-mail.: anna@urk.dk
Anne Rose Hansen Anne Rose Hansen

Anne Rose Hansen

Praktikant for mentoring

E-mail.: anne.r@urk.dk
Anne Splittorff_ungdommens røde kors Anne Splittorff_ungdommens røde kors

Anne Splittorff

Kommunikationskonsulent

  • Presse
  • Operation Dagsværk
  • Kampagner
Tlf.: 26 36 57 75
E-mail.: anne.s@urk.dk
Annie Stenderup Annie Stenderup

Annie Stenderup

Praktikant for global og lokal handlekraft

E-mail.: annie.s@urk.dk
Birgitte Bøgh Normann Gade ungdommens røde kors Birgitte Bøgh Normann Gade_ungdommens røde kors

Birgitte Bøgh Normann Gade

Evalueringskonsulent

  • Dokumentation (URK.reg.)
  • Evaluering
Tlf.: 30 25 89 32
E-mail.: birgitte@urk.dk
 Camilla Haslov ungdommens røde kors  Camilla Haslov_ungdommens røde kors

Camilla Kronborg Haslov

Kontorassistent

  • Medlemmer
  • Børneattester
  • Forsikring
E-mail.: camilla@urk.dk
URK_logo

Cathrine Porsbjørn Schmidt

Virksomhedspraktikant for mentoring

Cecilie Skov Cecilie Skov

Cecilie Skov

Kommunikationspraktikant

Charlotte_ungdommens røde kors Charlotte_ungdommens røde kors

Charlotte Søndergaard

Praktikant

Emilie Randløv Andersen Emilie Randløv Andersen

Emilie Randløv Andersen

Praktikant for lokal og global handlekraft

E-mail.: emilie.a@urk.dk
Frederik Jocob Brainin Jensen Frederik Jocob Brainin Jensen

Frederik Jacob Brainin Jensen

Praktikant for lokal og global handlekraft

Halfdan Winther Hasler ungdommens røde kors Halfdan Winther Hasler_ungdommens røde kors

Halfdan Winther Hasler

Konsulent

  • Fundraising
  • Medlemmer
Tlf.: 22 80 45 25
E-mail.: halfdan@urk.dk
URK_logo URK_logo

Helle Joensen

Konsulent for lokal og global handlekraft

Tlf.: 28 95 66 22
E-mail.: helle.j@urk.dk
Henriette Lind Kelstrup ungdommens røde kors Henriette Lind Kelstrup_ungdommens røde kors

Henriette Lind Kelstrup

Konsulent for fællesskaber

  • Fællesskaber i København og på Fyn, Lolland og Falster
Tlf.: 29 80 02 07
Ida Kjærgaard Ida Kjærgaard

Ida Kjærgaard

Student

  • URK-Mentoring
Ida Seest Dam ungdommens røde kors Ida Seest Dam_ungdommens røde kors

Ida Seest Dam

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • På barsel
Tlf.: 60 47 45 01
E-mail.: ida@urk.dk
Jon Falkenberg Jonsen ungdommens røde kors Jon Falkenberg Jonsen_ungdommens røde kors

Jon Falkenberg Jonsen

Erhvervsfundraiser

  • Virksomhedspartnerskaber
  • Eksterne relationer
  • Business 2 Business
Tlf.: 61 30 62 09
E-mail.: jon@urk.dk
Josefine Damm Seldorf Josefine Damm Seldorf

Josefine Damm Seldorf

Praktikant for lokal og global handlekraft

Julie Dalsgaard Julie Dalsgaard

Julie Dalsgaard

Praktikant for fællesskaber

E-mail.: julie.d@urk.dk
Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

Julie Nordberg Gunst

Konsulent for fællesskaber

  • På barsel
Tlf.: 28 95 66 46
E-mail.: julie@urk.dk
 Kamilla Høtoft ungdommens røde kors  Kamilla Høtoft_ungdommens røde kors

Kamilla Høtoft

Konsulent for lokal og global handlekraft og fællesskaber

  • Ferielejr og weekendlejr
  • Fællesskaber i Nordjylland
  • Lokal handlekraft Aarhus og Nordjylland
Tlf.: 41 40 49 44
E-mail.: kamilla@urk.dk
Kara Djurhuus_ungdommens røde kors Kara Djurhuus ungdommens røde kors

Kara Djurhuus

Chef for lokal og global handlekraft

  • Internationale og nationale programmer og samarbejde
  • Strategi og ledelse
Tlf.: 50 85 53 53
E-mail.: kara@urk.dk
Karen Brix Westergaard Karen Brix Westergaard

Karen Brix Westergaard

Praktikant for mentoring

E-mail.: karen.w@urk.dk
Karina Weiland Pedersen Karina Weiland Pedersen

Karina Weiland Pedersen

Praktikant for lokal og global handlekraft

E-mail.: karina.p@urk.dk
Karoline Blaabjerg_ungdommens røde kors Karoline Blaabjerg_konsulent_ungdommens røde kors

Karoline Blaabjerg

Konsulent for mentoring

  • Lektier Online
  • Ung På Linje/Ung Online
  • Netværket for studerende fanger
Tlf.: 28 95 66 50
E-mail.: karoline@urk.dk
Katrine Klinte Katrine Klinte

Katrine Klinte

Praktikant for mentoring

Lars Valstrøm Lars Valstrøm

Lars Valstrøm

Bogholderassistent

  • Bogholderi
E-mail.: lars@urk.dk
Lasse Møller Hansen ungdommens røde kors Lasse Møller Hansen_konsulent_Ungdommens Røde Kors

Lasse Møller Hansen

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • Fællesværker
  • Sprint
Tlf.: 41 88 28 24
E-mail.: lasse@urk.dk
Lene Mikkelsen Ungdommens Røde Kors_Lene Mikkelsen_fundraising

Lene Mikkelsen

Programleder for privat fundraising

  • Medlemmer
  • Bidragsydere
  • Donationer
Tlf.: 23 95 32 30
E-mail.: lene@urk.dk
Line Gullach Line Gullach

Line Gullach

Konsulent

  • HR
  • Velkomst
  • Landsmøde
  • Folkemøde
Tlf.: 41 88 28 31
E-mail.: line.g@urk.dk
Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors Line Holten Sichmann ungdommens røde kors

Line Holten Sichmann

Kommunikations- og fundraisingchef

  • Community management
  • Content marketing
  • Mediesamarbejder
  • Mobilisering og engagementskommunikation
  • Presse
  • Presse, omdømme og branding
  • Public Relations og kampagner
  • Strategi og ledelse
Tlf.: 42 72 82 99
E-mail.: line@urk.dk
Louise Graabæk ungdommens røde kors Louise Graabæk_ungdommens røde kors

Louise Graabæk

Student

  • 18+
  • Dialogskaberne
Louise Voetmann Olsen Louise Voetmann Olsen

Louise Voetmann Olsen

Praktikant for mentoring

E-mail.: louise.o@urk.dk
Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors Maj Vestergaard Navntoft ungdommens røde kors

Maj Vestergaard Navntoft

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • På barsel
Maja Lyngbye Maja Lyngbye

Maja Lyngbye

Projektkoordinator i lokal og global handlekraft

E-mail.: maja.l@urk.dk
Marie Capion Ungdommens Røde Kors Marie Capion Ungdommens Røde Kors

Marie Capion

Kommunikationskonsulent

  • Sociale medier
  • urk.dk
  • Kampagner
  • Kreativt indhold
Tlf.: 30 42 08 47
Marie Grønlund Pedersen Marie Grønlund Pedersen

Marie Grønlund Pedersen

Praktikant for mentoring

E-mail.: marie.p@urk.dk
Marie Højte Lynggaard Marie Højte Lynggaard

Marie Højte Lynggaard

Praktikant for lokal og global handlekraft

E-mail.: marie.l@urk.dk
Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors Marie Sander Rydzy ungdommens røde kors

Marie Sander Rydzy

Konsulent for mentoring

  • Børnetinget
  • URK-Mentoring
Tlf.: 28 95 66 05
E-mail.: marie@urk.dk
Merete_Ungdommens_Røde_Kors Merete Andersen_Bogholderi_Ungdommens Røde kors

Merete Andersen

Bogholder

  • Bogholderi
Tlf.: 28 95 66 58
 Merete Røll Lærke ungdommens røde kors  Merete Røll Lærke Ungdommens Røde Kors

Merete Røll Lærke

Vicedirektør

  • Eksterne relationer
  • Personale
  • Landsstyrelse
  • HR
  • Strategi og ledelse
  • Tværgående samarbejde
  • Økonomi
Tlf.: 50 99 90 41
E-mail.: merete@urk.dk
Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors Mette Ina Jensen Ungdommens Røde Kors

Mette Ina Jensen

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • Programledelse - Frem i Lyset
  • Lokal handlekraft Fyn og Lolland-Falster
Tlf.: 51 32 49 69
Mette Lerche-Thomsen Mette Lerche-Thomsen

Mette Lerche-Thomsen

Praktikant for fællesskaber

E-mail.: mette.l@urk.dk
Nanna Juul Rasmussen Nanna Juul Rasmussen

Nanna Juul Rasmussen

Administrativ student for fællesskaber

  • Administrativ support på Ferielejr
  • Ferielejr og weekendlejr
Tlf.: 28 95 66 42
E-mail.: nanna.j@urk.dk
Nanna Lind Nanna Lind

Nanna Lind

Praktikant for fællesskaber

E-mail.: nanna.l@urk.dk
Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors Nicoline Buron Ungdommens Røde Kors

Nicoline Buron

Kommunikationskonsulent

  • Sociale medier
  • Presse
  • Kampagner
Tlf.: 28 95 66 26
E-mail.: nicoline@urk.dk
Niffe Ilazi Niffe Ilazi

Niffe Ilazi

Praktikant for mentoring

E-mail.: niffe.i@urk.dk
Nikoline Lind Sass-Petersen Ungdommens Røde Kors Nikoline Lind Sass-Petersen Ungdommens Røde Kors

Nikoline Svanholm Sass

Konsulent for fællesskaber

  • Hospitalscaféer
  • Fællesskaber i Midtjylland og Sønderjylland
Tlf.: 28 95 66 09
Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors Ninna Spange Bach Ungdommens Røde Kors

Ninna Spange Bach

Konsulent for mentoring

  • URK-Mentoring
Tlf.: 28 70 22 15
E-mail.: ninna@urk.dk
Oskar Bohr Oskar Bohr

Oskar Bohr

Praktikant for lokal og global handlekraft

E-mail.: oskar.b@urk.dk
Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors Rikke Friis Højland_ungdommens røde kors

Rikke Friis Højland

Direktionsassistent

  • Administration
  • Betjening af direktion og landsstyrelse
  • Frivillig- og gæstemodtagelse
  • Koordinering af tværgående projekter
Tlf.: 28 95 66 47
E-mail.: rikke@urk.dk
Rikke Præstgaard_ungdommens røde kors Rikke Præstgård_ungdommens røde kors

Rikke Præstgård Møller

Digital fundraisingskonsulent

  • Online fundraising
  • Online marketing
Tlf.: 28 83 83 28
E-mail.: rikke.p@urk.dk
Sandra Elung Augustenborg Sandra Elung Augustenborg

Sandra Elung Augustenborg

Praktikant for fællesskaber

E-mail.: sandra.a@urk.dk
Sara Møller_ungdommens røde kors Sara Møller_ungdommens røde kors

Sara Møller

Kontorelev

  • Velkomst
  • Børneattester
  • Medlemmer
  • Indkøb
E-mail.: sara.m@urk.dk
URK_logo URK_logo

Sascha Andersen

Virksomhedspraktikant i fundraising

E-mail.: sascha.a@urk.dk
Sidsel Faurholt_Ungdommens Røde Kors Sidsel Faurholt

Sidsel Faurholt

Konsulent for mentoring

  • URK-Mentoring
  • Læring
  • HR
Tlf.: 28 95 66 19
Sidsel Friis Kjærgaard Sidsel Friis Kjærgaard

Sidsel Friis Kjærgaard

Konsulent for fællesskaber

  • Programledelse - Plads til Livet
  • Fællesskaber på Sjælland og Bornholm
  • Plexus
Tlf.: 28 95 66 15
E-mail.: sidsel@urk.dk
Sidsel Nybo Andersen ungdommens røde kors Sidsel Nybo Andersen_ungdommens røde kors

Sidsel Nybo Andersen

Erhvervsfundraiser

  • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
  • En Hjælpende Hånd
  • Auktion
Tlf.: 24 20 68 60
Stine_Holm_Andersen_Ungdommens_Røde_Kors Stine Holm Andersen_Ungdommens Røde Kors

Stine Holm Andersen

Grafisk student

  • Rådgivning og eksekvering
Stine Ringgaard Stine Ringgaard_ungdommens røde kors

Stine Ringgaard

Bevillings- og projektkoordinator

  • Projektøkonomi
Stine_Ullum_Ungdommens_Røde_Kors Stine Ullum_ungdommens røde kors

Stine Ullum

Student

  • Grønland
Tlf.: 28956614
Thomas Rauff Krøyer ungdommens røde kors Thomas Rauff Krøyer_ungdommens røde kors

Thomas Rauff Krøyer

Konsulent for lokal og global handlekraft

Tlf.: 50 85 53 52
E-mail.: thomas@urk.dk
Tine Malm Tine Malm

Tine Malm

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • Dialogskaberne
  • Sprint
Tlf.: 41 88 28 26
E-mail.: tine.m@urk.dk
Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors Titte Obelitz Søe_ungdommens røde kors

Titte Obelitz Søe

Konsulent for lokal og global handlekraft

  • Digital platform (www.red-y.org)
  • Internationalt arbejde
  • Mellemøsten
  • Zimbabwe/Malawi
Tlf.: 28 30 51 28
E-mail.: ts@urk.dk
Tomas Hemmer-Hansen ungdommens røde kors Tomas Hemmer-Hansen_ungdommens røde kors

Tomas Hemmer-Hansen

Chef for Fællesskaber og Mentoring

  • Strategi og ledelse
Tlf.: 61 67 60 54
E-mail.: tomas@urk.dk
Trine Johst Vammen ungdommens røde kors Trine Johst Vammen_ungdommens røde kors

Trine Johst Vammen

Event- og frivilligfundraiser

  • Events
  • Frivilligfundraising
Tlf.: 41 88 28 00
Ulla Lyndby Christensen Ulla Lyndby Christensen

Ulla Lyndby Christensen

Programleder for institutionel fundraising

  • Fundraising – fonde og puljer
  • Dialogmøder
  • Kompetenceudvikling medarbejdere
Tlf.: 28956608
E-mail.: ulla@urk.dk
Vigdis Dahl Bratberg Vigdis Dahl Bratberg

Vigdis Dahl Bratberg

Praktikant for lokal og handlekraft

E-mail.: vigdis.b@urk.dk
Aamer Ahmad_Ungdommens Røde Kors Aamer Ahmad_bogholderi_ungdommens røde kors

Aamer Ahmad

Økonomichef

  • Strategi og ledelse
  • Systemer
  • Økonomistyring
Tlf.: 27 79 68 61
E-mail.: aamer@urk.dk