Medarbejdere

    URK_logo

    Amanda Falah Rasmussen

    Student

    • Ferielejr
    • Refusion
    E-mail.: amanda@urk.dk
    URK_logo

    Ane Rohde

    Programkonsulent

    • Døgninstitutioner
    • URK Holstebro
    • URK Nykøbing Falster
    Ungdommens Røde Kors Anne Sofie Fisker Rasmussen Programpraktikant

    Anne Sofie Fisker Rasmussen

    Programkonsulent

    • Livsmestring
    • Gademægling
    • URK Holbæk
    • URK Silkeborg
    • URK Bornholm
    Aske Helweg Krarup_ungdommens røde kors

    Aske Helweg Krarup

    Programkonsulent

    • Grønland
    • Georgien
    • Ukraine
    • Netværk For Studerende Fanger
    Tlf.: 28 86 46 09
    E-mail.: aske.k@urk.dk
    URK_logo

    Cecilia Pedersen

    Student

    • Lektiecaféer
    • Lokalafdelinger
    E-mail.: cecilia@urk.dk
    Clara Rubin_Ungdommens Røde Kors

    Clara Rubin

    Programkonsulent

    • Malawi
    • Zimbabwe
    • Kenya
    • Livsmestring
    Tlf.: 28 95 66 57
    Eskil

    Eskil Meinhardt Hansen

    Kommunikationskonsulent

    • Kommunikation
    Tlf.: 41 88 28 18
    E-mail.: eskil@urk.dk
    Geske Fischer-Hansen_Ungdommens Røde Kors

    Geske Fischer-Hansen

    Direktør

    Tlf.: 40 90 60 73
    E-mail.: geske@urk.dk
    Ida Seest Dam ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Programkonsulent

    BARSEL

    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    URK_logo

    Jeppe Jørgensen

    CRM-ansvarlig

    • CRM
    E-mail.: jeppe@urk.dk
    Ungdommens Røde Kors Josefine Ytzen Stausholm Programpraktikant

    Josefine Ytzen Stausholm

    Administrativ medarbejder

    E-mail.: josefine@urk.dk
    Julie Nordberg Gunst ungdommens røde kors

    Julie Nordberg Wilk

    Programkonsulent

    BARSEL

    karen

    Karen Marie Berg Thøgersen

    Programpraktikant

    • Internationalt arbejde
    • Folkeligt Engagement og Verdensmål
    Kristine

    Kristine Benthien Frederiksen

    Student

    • Mentoring
    • Gademægling
    • Refusion
    E-mail.: kristine@urk.dk
    Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors

    Kristoffer Ravlo

    Programkonsulent

    • Hospitalscaféer
    • Lektiecaféer
    • URK København
    • URK Viborg
    • URK Norddjurs
    • URK Nykøbing Falster
    • URK Stubbekøbing Fællesværk
    Tlf.: 41 88 28 33
    Lars Valstrøm

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Økonomi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Line Gullach_Ungdommens Røde Kors

    Line Gullach

    Programkonsulent

    • Weekendlejr
    • Børnesikkerhed
    • Velkomst af nye frivillige
    • URK Aalborg
    • URK Kolding
    • URK Fredericia
    • URK Tønder
    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Strategi og ledelse
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Community management
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Liselotte Ottosen_Ungdommens Røde Kors logo_ungdommens røde kors

    Liselotte Ottosen

    Bogholder

    • Økonomi
    Louise.d

    Louise Dyrholm

    Programkonsulent

    • Ferielejr
    • Hospitalscaféer
    • Ung På Linje/Ung Online
    • URK Aarhus
    • URK Svendborg
    • URK Ærø
    • URK Faaborg-Midtfyn kommune
    • URK Nyborg
    • URK Langeskov Fællesværk
    Tlf.: 60 46 06 52
    E-mail.: louise.d@urk.dk
    Louise Graabæk ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Programkonsulent

    BARSEL

    Tlf.: 41 88 28 12
    Maj Vestergaard Navntoft_ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Programkonsulent

    • Folkeligt Engagement og Verdensmål
    • Beredskabet - uddannelse af frivillige i URK
    • Asyl/Youth in displacement
    • Livsmestring og mental trivsel
    • URK Roskilde
    • URK Vejle
    Tlf.: 26 25 30 87
    E-mail.: maj@urk.dk
    URK_logo

    Maria Friis

    Grafisk student

    Tlf.: 30 28 52 60
    E-mail.: maria@urk.dk
    Nanna Juul Rasmussen

    Nanna Juul Rasmussen

    Programkonsulent

    • STRØM
    • Mentoring
    • Krisecentre/Spilopperne
    • Fondskoordinering
    • URK Høje Taastrup
    • URK Næstved
    • URK Kalundborg
    Tlf.: 28 95 66 25
    E-mail.: nanna.j@urk.dk
    Rikke Friss Højland Ungdommens Røde Kors

    Rikke Friis Højland

    Ledelseskonsulent

    • Strategi og ledelse
    • Landsstyrelse
    Tlf.: 28 95 66 47
    E-mail.: rikke@urk.dk
    Rukiye Bilgin_Ungdommens Røde Kors

    Rukiye Bilgin

    Økonomimedarbejder

    Tlf.: 42 64 18 77
    Sidsel Nybo Andersen ungdommens røde kors

    Sidsel Nybo Andersen

    Konsulent for partnerskaber

    • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
    Tlf.: 28 95 66 51
    Signe.q

    Signe Quist-Stouge

    Digital kommunikationskonsulent

    • Kommunikation
    Tlf.: 35 37 25 55
    E-mail.: signe.q@urk.dk
    Simon Steffensen_ungdommens røde kors

    Simon Steffensen

    IT support

    Tlf.: 22 13 64 01
    E-mail.: simon.s@urk.dk
    sofie

    Sofie Petersen

    Programpraktikant

    • Livsmestring
    E-mail.: sofie.p@urk.dk
    Tasja

    Tasja Lunden Hansen

    Konsulent for privat fundraising

    E-mail.: tasja@urk.dk
    Tine Malm_Ungdommens Røde Kors

    Tine Malm

    Programkonsulent

    • Gademægling
    • Krisecentre/Spilopperne
    • URK Odense
    • URK Lyngby-Gladsaxe
    • URK Helsingør
    • Asylklubber Sandholm og Sjælsmark
    Tlf.: 41 88 28 26
    E-mail.: tine.m@urk.dk
    Titte Obelitz Søe ungdommens røde kors

    Titte Obelitz Søe

    Programkonsulent

    • Palæstina
    • Irak
    • Syrien
    • URK Youth Matrix Coordinator
    • Internationalt strategisk samarbejde med Røde Kors
    • Mental sundhed og psykosocialt arbejde
    • Frivilligledelse
    Tlf.: 28 30 51 28
    E-mail.: ts@urk.dk