Landsstyrelse 2017_ungdommens røde kors

Landsstyrelsen

Landsstyrelsen er Ungdommens Røde Kors' øverste myndighed mellem landsmøderne. De varetager den politiske ledelse og udvikler og udstikker kursen for organisationen. Det er landsstyrelsens ansvar, at organisationen arbejder ud fra den gældende strategi og udviklingsplan. Landsstyrelsen består af ni frivillige medlemmer, som vælges på vores landsmøde i oktober.

Landsstyrelsen

Troels Boldt Rømer

Troels Boldt Rømer

troels.romer@urk.dk

Tlf: 60 40 85 05

Landsformand

URK_logo

Martin Topf

martin.topf@urk.dk

Tlf: 60 13 40 77

Organisatorisk næstformand

Søren Bøllingtoft Knudsen_ungdommens røde kors

Søren Bøllingtoft Knudsen

soren.knudsen@urk.dk

Tlf: 61 71 15 01

Politisk næstformand

Anna Sofie Becker_ungdommens røde kors

Anna Sofie Becker

annasofie@urk.dk

Tlf: 22 68 53 55

Menigt medlem
 

Diana Køhler_ungdommens røde kors

Diana Køhler

diana@urk.dk

Tlf: 23 95 56 19

Menigt medlem
 

URK_logo

Bothainah Abdul Rauf Idris

bothainah.abdul@urk.dk

Tlf: 22 64 63 80

Menigt medlem

URK_logo

Mikkel Vinther

mikkel.vinther@urk.dk

Tlf: 28 56 42 79

Menigt medlem

URK_logo

Charlotte G

charlotte.g@urk.dk



Menigt medlem

URK_logo

Laura Sørensen Topp

laura.topp@urk.dk

Tlf: 60 93 03 90

Menigt medlem

Ønsker at vide mere om landsstyrelsens arbejde?